Yunanistan’da 6 turist fırtına nedeniyle öldü

HABER MERKEZİ

Yunanistan’da sağanak, dolu ve fırtına nedeniyle 6 turist hayatını kaybetti, 108 kişi yaralandı.

Yunanistan devlet televizyonu ERT’nin aktardığı bilgilere göre, ülkenin kuzeyini vuran ve özellikle turizm bölgesi Halkidiki’de etkili olan fırtına, can ve mal kayıplarına neden oldu. 

Selanik yakınları çevresinde yaşanan fırtınada tamamının Çekya, Romanya ve Rusya’dan gelen turistler olduğu ikisi çocuk 6 kişi hayatını kaybetti, 108 kişi de yaralandı.

Öte yandan, 4’ü ağır olmak üzere 108 kişinin de yaralandığı bildirildi. Bölgede olağanüstü hal ilan edilirken, çok sayıda itfaiye ve sivil savunma ekibi bölgeye sevk edildi.

Yeni Kamu Güvenliği Bakanı Mihalis Hrisohoidis, yaptığı açıklamada, “Bölgede sel değil ağaçları deviren şiddetli rüzgar ve fırtına vardı. İnsanların ölümüne bu neden oldu” ifadelerini kullandı.

Yunan basınına göre, Romanyalı 8 yaşındaki bir çocuk ve annesi bulundukları restoranın tavanının çökmesi sonucu yaşamını yitirdi.

54 yaşındaki bir Rus ve iki yaşındaki oğlu devrilen ağacın altında kalarak can verdi. Çekya vatandaşı ailenin iki üyesi ise karavanın rüzgar nedeniyle devrilip sürüklenmesi sonucu hayatlarını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close