VBB’den 87 muhtara ‘işbirliği’ çağrısı

HABER MERKEZİ

Van Büyükşehir Belediyesi (VBB) tarafından, Özalp ve Saray ilçelerinde 87 mahalle muhtarıyla toplantı gerçekleştirildi. Eşbaşkanı Mustafa Avcı, muhtarlara işbirliği çağrısı yaptı.

VBB’den yapılan açıklamaya göre, ilk toplantı Özalp Belediye Garajı Toplantı Salonu’nda 60 mahalle muhtarıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya, Özalp Belediye Eşbaşkanı Yakup Almaç, Dilan Örenci, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Şenkaya, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Kıran, Ulaşım Daire Başkanı Kemal Altın, Fen İşleri Daire Başkanı Çetin Çiftçi, Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Firoz Özdemir, Park ve Bahçeler Daire Başkanı Sabahattin Keser, İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Zeynettin Yıldız, İtfaiye Daire Başkanı Sıtkı Çelik, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Eşref Güçlü, VASKİ Su İşletmesi Daire Başkanı Yunus Durak, şube müdürleri ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda VBB Eşbaşkanı Mustafa Avcı, dile getirilen sorunların çözümü için çalışacaklarını söyledi. 

Daha sonra Saray’a geçen Avcı ve beraberindekiler, burada da 27 mahalle muhtarıyla bir araya geldi.

Saray Belediyesi Düğün ve Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Saray Belediyesi Eşbaşkanları Caziye Duman ve Şahabettin Bilmez’in de katıldığı belirtildi. 

VBB Eşbaşkanı Avcı, toplantı bitiminde şunları dile getirdi:

“Yolumuz uzun, yapacağımız işler çok. Bugün Özalp ve Saray ilçelerimizde muhtarlarımızla bir araya geldik. Bütün muhtarların sorun ve sıkıntılarını tek tek not ettik. Bu sorun ve sıkıntıları gidermek için elimizden geleni yapacağız ve sorunlarla ben kendim ilgileneceğim. Bize oy vermiş ya da vermemiş herkese eşit bir şekilde hizmet edeceğiz. Bu eşitsizliği de ortadan kaldırmak için çalışmalar yapacağız. Biz çalışırken siz muhtarlardan da bize yardımcı olmanızı bekliyoruz. Özelikle kırsal mahalle muhtarlarımıza bu konuda çok iş düşüyor. Mahalle sakinlerine yeni hizmetler, yeni yollar, yeni sulama kanalları yapmak için bizimle yan yana çalışmanız gerekli”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close