VBB ile İpekyolu Belediyesi’nden karşılıklı açıklamalar

HABER MERKEZİ

Van Büyükşehir Belediyesi (VBB)  ile İpekyolu İlçe Belediyesi arasında parkları ve kaldırımları işgal eden seyyar satıcılarla ilgili olarak karşılıklı açıklamalar yapıldı.

Büyükşehir belediyesi önceki gün yaptığı açıklamada İpekyolu Belediyesini seyyar satıcılara müsamaha gösterildiği yönünde ifadeler yer alırken, İpekyolu belediyesi de bugün yaptığı açıklamada, müsamahanın söz konusu olmadığını, seyyarlarla yaşanan kavgada 15 zabıta memurunun yaralandığını bildirdi.

Tartışma, Büyükşehir Belediye zabıta ekiplerinin polisin de biber gazlı müdahalesi ile seyyar satıcıları Sanat Parkı alanında çıkarması ardından başladı.

Sanat Parkı’ndan seyyar satıcıların çıkarmasıyla ilgili dün açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi, “İpekyolu Belediyesi sorumluluğu alanında olan bu işe el atmadı, biz yaptık” şeklinde suçlayıcı bir ifade kullandı.

Bunun üzerine İpekyolu Belediyesi de bugün, şu açıklamayı yaptı:

“Sanat Parkına, Zabıta Ekiplerimiz tarafından birçok defa müdahale edildi. Yapılan müdahaleler sırasında 15 Zabıta personelimiz çeşitli yerlerinden yaralandı. Zabıta Ekiplerimiz, Sanat Parkına 5 defa müdahale ederken,  450 plastik tabure, 25 adet semaver, 150 adet plastik sehpa, 1 adet büyük hoparlöre de el konulmuştur.

Belediye Zabıta Ekiplerimiz sadece belediyemize ait parkların dışında kayyımın yönettiği Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda bulunan Kurtuluş Parkı, Milli Egemenlik Parkı ve Musa Anter Parkına da sık sık müdahale de bulunarak kaldırım işgallerine son vermiş ve yurttaşlarımızın hizmetine sunmuştur.

Kaldı ki, Van Büyükşehir Belediyesi kentte bulunan tüm parklardan sorumludur.  Büyükşehir Belediyesinin ‘Orası sizin alanınız, burası bizim alanımız’ deme gibi bir hakkı ve lüksü de bulunmamaktadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close