VBB Eşbaşkanı, Van Kalesi’ndeki kazı bölgesini ziyaret etti

HABER MERKEZİ

Van Kalesi’nde, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Merkezi Müdürü Doç. Dr. Erkan Konyar başkanlığındaki kazı çalışmaları sürerken, kazı bölgesini Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan ziyaret etti.

VBB’den yapılan açıklamaya göre, Eşbaşkan Bedia Özgökçe Ertan, Van Kalesi’nde arkeolojik kazı çalışmalarının yapıldığı bölgeyi ziyaret etti.

Urartu tarihine ışık tutacak önemli bir mekânda yapılan kazı çalışmalarını ziyaret eden Eşbaşkan Özgökçe Ertan’a, Genel Sekreter Engin Akın da eşlik etti.

Eşbaşkan Özgökçe Ertan, kazının yapıldığı alanda çıkan tarihi eserleri incelerken, kazı başkanı Doç. Dr. Konyar, Özgökçe Ertan’a kazıyla ilgili bilgi verdi.

Eşbaşkan Özgökçe Ertan, “Çok kıymetli ve değerli bir çalışma yürütüyorsunuz ve bir tarihi gün yüzüne çıkartıyorsunuz. Böyle bir çalışma yaptıkları için Erkan Konyar hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Doç. Dr. Konyar ise, yaptıkları kazı çalışmalarında Urartular ile ilgili önemli bulgular elde ettiklerini söyledi ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Özgökçe Ertan, daha sonra kale yolunda bulunan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Van Bölgesi Tarih ve Arkeoloji Araştırma Merkezi’ni ziyaret etti.

Merkezi gezen Eşbaşkan Özgökçe Ertan, eski Van şehri ile ilgili Doç. Dr. Konyar’dan bilgi aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close