Van’ın ulaşımına çözüm aranıyor

HABER MERKEZİ


İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Murat Çelik, Van Büyükşehir Belediyesi’nde ‘Kent Ulaşım Planı’ sunumu yapı.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi ulaşımla ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında, İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Murat Çelik, konuya dair bir sunum gerçekleştirdi.

Büyükşehir Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan sunuma Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, Genel Sekreter Engin Akın, meclis üyeleri, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası yönetimi ve belediyenin bütün daire başkanları katıldı.

Sunum öncesi konuşan Eşbaşkan Avcı, kentin ulaşım sorununa dikkat çekerek, ulaşımı rahatlatmak için çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. 

Avcı, “Bizim trafiğin yoğun olduğu cadde ve sokaklarda çalışmalarımız devam ediyor. Kent trafiğini rahatlatmak için de ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Özellikle Semaverli Kavşak ve diğer bir kaç kavşak var. Bunlarla ilgili bir çalışma başlatacağız. Bugün 
İstanbul Teknik Üniversitesi’nden gelen profesör ve hocalar bize ulaşım ile ilgili kent trafiğini nasıl rahatlatabiliriz diye sunum yapacak. Burada daire başkanlarımız ve meclis üyeleri var. Gerekli çalışmaları başlatıp, kent trafiğini rahatlatacağız” diye konuştu.

Daha sonra ulaşım ana planı sunumuna geçildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close