Van’da kurumsal kadın dayanışması

HABER MERKEZİ

Van İpekyolu Belediyesi kadın eş başkanı ile kadın Meclis üyeleri ve kadın müdürleri, kentteki kadın kurumlarını ziyaret ederek, var olan sorunlar ve çözümlerini tartıştı.  

İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Şehsade Kurt, kadın Belediye Meclis üyeleri ve kadın müdürleri, Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi (YAKA-KOOP) ile Mavi Göl Kadın Derneği’ni ziyaret etti.

Van’da kurumsal kadın dayanışması

Belediye basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, ziyarette, belediye ve kadın derneklerinin, birlikte nasıl çalışma yürütebileceği üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Kadınlar, talep ve önerilerini dile getirdi. Özellikle toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın sağlık eğitimleri üzerinde durmasının önemine değinildi.

Kadınların talep ve önerilerini makul bulduğunu belirten Eşbaşkan Şehsade Kurt, “Belediye olarak kadına yönelik çalışmalarımız ve önemli projelerimiz var. Stratejik çalışma kapsamında kadın toplantıları düzenleyeceğiz. Söylemiş olduğunuz bütün talep ve öneriler bizler için önemli ve anlamlıdır” dedi.

Kadın Politikaları Müdürü Figan Kepenek de, İpekyolu ilçesinde bulunan kadınlara yönelik kültürel ve ekonomik anlamda her türlü çalışmaların üzerinde durulduğunu kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close