Van’da bir ilk: ‘Dünya Kahvaltı Günü’ ilan edildi!

HABER MERKEZİ

Meşhur kahvaltısı ile bilinen Van, en kalabalık kahvaltı sofrası rekoru ile Guinnes Rekorlar Kitabına adını yazdırmasının ardından, yeni bir kahvaltı hamlesi ile gündeme geldi. Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, her yıl Haziran ayının ilk Pazar gününü ‘Dünya Kahvaltı Günü’ olarak kutlama kararı aldı.

Otlu peyniri, murtuğası, balı, cacığı, kavutu gibi onlarca çeşidi ile meşhur olan Van Kahvaltısı, en kalabalık sofra rekoru ile adını Guinnes Rekorlar Kitabına yazdırırken, şimdi de ‘Dünya Kahvaltı Günü’ ile gündeme gelecek.

Uzun bir süredir İskele Caddesi’ne kurulmak istenen Van Kahvaltı Sofrası, Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın aldığı karar ile hayata geçecek. Bugün toplanan Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, her yıl Haziran ayının ilk pazar gününü ‘Dünya Kahvaltı Günü’ olarak kutlama kararı aldı.

Alınan kararı, Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, sosyal medya hesabından duyurdu.

Takva, kararı şu ifadelerle açıkladı:

“Bütün dünyaya sürpriz bir haber vereyim o halde!. Bugün Yönetim Kurulumuz, her yıl Haziran’ın ilk Pazar gününü ‘Dünya Kahvaltı Günü’ olarak kutlama kararı aldı. İlk kutlama 7 Haziran 2020 Pazar!.. Dışarıda kahvaltı için çalışmaya başlıyoruz.” Haber: Umut Tarhan(Prestij)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close