Nûçevan

Okuyucusunun haber sitesi

Van YYÜ ‘En Yeşil Ofis’te ilk 10’a girdi

HABER MERKEZİ

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) , “Envision En Yeşil Ofis Araştırması” üniversiteler kategorisinde Türkiye genelinde ilk on içinde yer aldı.

Van YYYÜ tarafından yapılan açıklamaya göre, üniversite, Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne (EBYS) geçtikten sonra, iş süreçlerinde kesintisiz otomasyonu sağladığı gibi kağıt tüketiminde de ciddi anlamda bir tasarruf sağlayarak çevre korumasına önemli bir katkı sağladı.

EBYS sayesinde 1.592 ağaç kesilmekten kurtarıldı, 8 milyon litre su tasarrufu sağlandı, 449 ton karbondioksit salınımı engellendi ve 32 ton atık önlendi. Böylelikle yaklaşık olarak 6 milyon adet A4 kağıdın çöpe gitmesi de önlendi.

Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, EBYS kullanmaya başladıktan sonra üniversitede iş süreçlerini optimize ederek ciddi bir zaman ve maliyet tasarrufu sağladıklarını söyledi.

EBYS sayesinde evrakla yürütülen iş süreçlerinin otomatik hale geldiğini belirten Prof. Dr. Şevli, şunları aktardı:

“Üniversite bünyesinde karar verme süreçlerimiz hızlandı, işlem kuyrukları ve tamamlanma süresi kısaldı, insan hataları ortadan kalktı, kurum içi iletişim kanalları daha iyi hale geldi. Daha da önemlisi evrakların kaybolma riski ortadan kalktı ve aranan bir evrakın bulunma süresi de birkaç saniyeye kadar düştü.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.