Nûçevan

Okuyucusunun haber sitesi

Van Gölü’nün etrafında 6 gün dönülecek!

HABER MERKEZİ

Vangölü Aktivistleri Derneği tarafından, 2. Van Gölü Bisiklet Festivali düzenlenecek. 5 gece 6 gün olarak planlana festivalde, yer yer kamp kurularak gölün etrafı bisikletle bir tur dönülecek.

Dernek tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, bisiklet festivalinin, Van Gölü Havzası değerlerinin ön plana çıkarılması, gölün kirlenmeye devam ettiğine dikkat çekilmesi, farkındalık oluşturulması ve Van Gölü Koruma Kanunu’nun çıkarılması amacıyla yapılıyor.  

22-26 Temmuz tarihinde Van Gölü çevresinin turlanacağı belirtilen açıklamada, turun kamplı olacağı ve bu nedenle de katılacak aktivistler için bazı şartların olduğu ifade edildi.

Katılmcı şartları ise, şöyle sıralandı:

“1 gece hazırlık ve teknik toplantı olmak üzere toplamda 5 gece 6 günlük bir aktivite olacaktır. Kamplı olarak yapılacak bisiklet turumuzda katılım için bazı şartlar bulunuyor; Bisiklet sporuna hakim, Uzun süre spora dayanıklı olmak, Kamp yaşamına alışkın, Doğa sporları kuralları ve disipline hakim, Doğaya ve tarihe saygılı olan, Kendisine ve tur arkadaşlarına saygılı olan”

Ticaret Odası ve AB Bilgi Merkezi tarafından desteklenen festivalde ayrıca, paydaşlar ve dernek tarafından 3 öğün yemek verileceği kaydedildi.

Katılımın ücretsiz olacağı festivalde, 18 yaş altı katılımlarda da veli bulundurulabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.