Van Gölü kıyısına ‘Atık Getirme Merkezi’ kuruldu

Van Edremit Belediyesi tarafından Van Gölü kıyısında, üç ayrı noktada, ‘Atık Getirme Merkezi’ kuruldu.

Haber Merkezi

Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre, ‘Atık Getirme Merkezleri’ SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi önü, Lala Paşa Parkı ve Edremit merkezde bulunan marina otoparkına kuruldu.

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, geri dönüşüm noktalarının belirlendiği bölgelere ‘Atık Getirme Merkezi’ kurduklarını söyledi.

Say, merkezle ilgili şu bilgileri verdi:

“Bu istasyonlarda; atık pil, bitkisel atık yağ, atık elektrikli ve elektronik eşyalar, cam atıklar, metal atıklar, plastik atıklar ile kâğıt atıkları için 7 ayrı özel bölmeler bulunuyor. Vatandaşlarımız söz konusu atıkları getirerek hem geri dönüşüme hem de ekonomiye katkı sağlayacak. Bu atık toplama merkezleriyle doğanın korunması ve ekonomiye katkı anlamında önemli bir adım daha atmış olduk. Bir pet şişenin bile doğada kaybolması binlerce yıl alıyor.

Bu tür atıkların verdiği zarar dünyanın ekolojik dengesinde çok büyük tahrifata sebep olmaktadır. Düşünmeden denize veya sokağa atılan çöplerin çevreye ve doğal yaşama, ne derece zarar verdiğinin farkında olmamız ve bu bilinçle hareket etmemiz gerekmektedir. Sıfır atık hedefiyle başladığımız projede, ilçenin 3 farklı noktasına koyduğumuz atık merkezlerini lütfen kullanalım, kullanmayanları teşvik edelim. Gelecek nesillere, evlatlarımıza temiz ve sağlıklı bir hayat bırakmak hepimizin üzerine bir görevdir”  

Toplam 1 yorum yapılmış.;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close