Van Gölü için 13 saat yürüdüler

Van Gölü etrafını etap etap yürüyerek dolaşmayı planlayan aktivistler, ilk etabı 13 saat yürüyerek tamaladılar. Yürüyüşe, kalınan yerde başka bir tarihte devam edilecek.  

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) ile Vangölü Aktivistleri Derneği tarafından hazırlanan ortak proje ile Van Gölü’nün etrafı yürünerek dolaşılacak.

Van Gölü güzelliklerine ve aynı zamanda kirlenmesine dikkat çekmek ve bu yönüyle Van Gölü Koruma Kanunu çıkması için etkide bulunmak amacıyla planlanan yürüyüşün ilk etabı bugün yüründü.

Sabah saat 03.30’da Kurtuluş Parkı’nda yola çıkan Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş, Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel ile Başkan Yardımcısı Serkan Seyyahoğlu Edremit-Gevaş yönüne doğru yürümeye başladı.

12 kilometre uzaklıktaki Edremit’te kahvaltı yapan gruba eski Van Ticaret Borsası Başkanı Feridun Irak da eşlik etti.

Osman Cacım’ın da daha sonra katılmasıyla sayıları 5’e ulaşan grup 45 kilometre mesafedeki Gevaş’a kadar yürüdü ve ilk etabı burada sonlandırdı.

Kurtuluş Parkı’ndan itibaren 13 saatte Gevaş’a varabildiklerini belirten Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel, “Keyifli bir yolculuk yaptık. Yorulsak da Van Gölü için ne yapılsa değer. Bundan sonra kaldığımız yerden başka bir tarihte ikinci etap olarak yürüyüş devam edecek” dedi.

Özel Haber: Hasan İŞBİLİR (Nûçevan)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close