Van BESK: Van’ı temsil ediyoruz, destek bekliyoruz

HABER MERKEZİ

Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü (Van BESK) Başkanı Hanefi Baykara, birçok yetkili kurum ile görüştüklerini belirterek, gereken desteğin sağlanmasını beklediklerini söyledi.

Türkiye Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye 2. Basketbol Ligi’nde oynayan Van BESK, Pazar günü Kızıltepe Engelliler Gücü ile oynadığı maçı 53-20 kazandı.

1.Lig’de iken maddi imkansızlıklardan dolayı özellikle deplasman maçlarında elde ettikleri başarısız sonuçlarla 2.Lig’e düşen takımın bu yıl da benzer zorluklar içinde olduğu belirtildi.

“VAN’I TEMSİL EDİYORUZ”

Van BESK Başkanı Hanefi Baykara, Van’ı temsil düşüncesiyle tüm maçlara çıktıklarını söyledi.

Önümüzdeki hafta da deplasmanda Gümüşhane Hacıköy maçına çıkacaklarını belirten Baykara, maçı almak için tüm güçlerini kullanacaklarını ifade etti.

“DESTEK BEKLİYORUZ”

Kulüp olarak maddi sıkıntı içinde olduklarını belirten Baykara, şimdiye kadar destek için birçok görüşme yaptıklarını kaydetti.
Özellikle deplasman maçlarına borçlanarak gittiklerini anlatan Baykara, şunları söyledi:


“Takımımız halen bir destek almış durumda değil. Bu takım Van’ımızın takımı ve Van’ımızı temsil ediyor. Valimiz Mehmet Emin Bilmez Bey’e durumumuzu ilettik, sağ olsunlar yakından ilgileneceğini belirtti. İnşallah biran önce bu takımımız gereken desteği bulur. Tuşba belediye başkanımız sayın Salih Akman beyle de hafta içinde görüştük. Edremit belediye başkanımız İsmail Say ile de görüşmüştük, gereken yerlere talimat verilmişti, fakat halen bir gelişme olmadı. Herkesi bu takıma sahip çıkmaya davet ediyoruz. Umarız bir an önce takımımıza gereken destek sağlanır.”
Haber: M.Selim Kurt Prestij

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close