Van Asya İpekyolu Fuarı açıldı

HABER MERKEZİ

Van Asya İpekyolu Sanayi ve Ticaret Tedarikçileri Fuarı, Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

Fuarın açılışına Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez, Van İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekili Fevzi Çeliktaş, Van Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Aslan, DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler ve iş insanları katıldı.
Açılışta kısa bir konuşma yapan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez, şunları söyledi:
“Kentimiz bir yılda artık neredeyse onlarca fuar düzenleyebiliyor. Bugün de mobilya ağırlıklı bir fuarın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu fuarın ilimizin ticaretine önemli bir katkı sunacağını umuyorum. Fuara katılan tüm firmalarımızı tebrik ediyorum. İnşallah buradan hayırlı bağlantılar kurarlar, onlar için de faydalı olur. Fuarın düzenlenmesinde katkısı olan kurumlarımıza, katılım sağlayan iş insanlarımıza teşekkür ediyorum. Fuarın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
Yapılan konuşma ardından fuarın kurdelesi kesildi, ardından da fuara katılan firmaların stantları gezildi.
Fuardaki ürünlerin yüzde 25-30 arası indirimlerle satışa sunulduğu belirtildi.

45 FİRMA 100 MARKA

Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler de, fuarla ilgili yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi:
“Bu yılın bugün 8’inci fuarının kapılarını açmış olduk. Bu fuarı 23-24 yıl evvel başlatmıştık, Van’da ilk fuarlara başladığımızda bu fuar içinde vardı. O nedenle önemli bir fuar. 4 yıllık bir aradan sonra yine ilkinin startını verdik. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha hak ettiği bir yere getireceğiz. Fuarda yaklaşık 45 tane firmamız, 90-100 arası da markamız var. Dışarıdan bazı ürünler var ama mobilya olarak tamamen Van üzerinde yoğunlaştık. Pazar gününe kadar açık olacak. Verimli bir fuar olacağını düşünüyorum.”
Fuar, 22-27 Ekim tarihleri arasında açık olacak. prestijhaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close