‘Uyuşturucu ile mücadelede herkese görev düşüyor’

HABER MERKEZİ


Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlarken, uyuşturucu kullanımıyla mücadele alanında Van’da faaliyet yürüten Hayatın Renkleri Solmasın Derneği Başkanı Osman Turgut da Vali Bilmez’i ziyaret ederek destek istedi.

Uyuşturucunun geleceği tehdit eden bir unsur olduğunu belirten Vali Bilmez, “İnsan sağlığı için ciddi bir tehdit olan uyuşturucu, dünyanın gündeminde olduğu gibi ülkemizin de gündemini işgal eden bir gerçektir. Uyuşturucu; sadece ölümlere neden olmamakta, aynı zamanda birçok insanın yaşamının acı bir şekilde kararmasına, toplumun refah düzeyini düşürerek, toplumun çekirdeği olan aile yapısını tahrip etmektedir. Merak ve özentiyle başlayan, bu bataklık, maddi ve manevi dengelerin bozulduğu, benlik ve öz kültürün tüketildiği ortamlarda varlığını sürdürmektedir. Geleceğimizi tehdit eden bir unsur olan uyuşturucu felaketinden gençlerimizi korumak ve kurtarmak, insani ve milli bir vazifedir. Bunun en etkili yolu da, gençlerimizin uyuşturucu konusunda bilgi ve bilinç düzeyini arttırmaktır. Uyuşturucu illetiyle mücadelede gençliğimizi ve toplumumuzu korumada, başta tüm kurumlarımıza, medyaya, okullarımıza, öğretmenlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve tabii ki ailelerimize çok büyük görevler düşmektedir.”

“Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” dolayısıyla Hayatın Renkleri Solmasın Derneği Başkanı Osman Turgut, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’i makamında ziyaret etti. Van’da, uyuşturucu kullanımı ile mücadele ve hastaların rehabilitasyonu konusunda çalışmaları olduğunu belirten Turgut, Vali Bilmez’den destek istedi.

BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI

Gazetemize konuşan Turgut, daha sonra da İpekyolu Gençlik Merkezi’nin ziyaret ederek yetkililerle görüştüğünü ve konu ile ilgili bir süre sohbet ettiğini söyledi.

Turgut, ardından da Van’da yayın yapan Tutku FM radyo yayınına çıkarak, uyuşturucu kullanımı hakkında bilgilendirmeler ve önerilerde bulunduğunu ve Van’daki çalışmaları anlattığını kaydetti.

VALİ BİLMEZ’DEN MESAJ

Bu arada Vali Mehmet Emin Bilmez de, gün dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Uyuşturucunun geleceği tehdit eden bir unsur olduğunu belirten Bilmez, şöyle dedi:

“İnsan sağlığı için ciddi bir tehdit olan uyuşturucu, dünyanın gündeminde olduğu gibi ülkemizin de gündemini işgal eden bir gerçektir. Uyuşturucu; sadece ölümlere neden olmamakta, aynı zamanda birçok insanın yaşamının acı bir şekilde kararmasına, toplumun refah düzeyini düşürerek, toplumun çekirdeği olan aile yapısını tahrip etmektedir. Merak ve özentiyle başlayan, bu bataklık, maddi ve manevi dengelerin bozulduğu, benlik ve öz kültürün tüketildiği ortamlarda varlığını sürdürmektedir. Geleceğimizi tehdit eden bir unsur olan uyuşturucu felaketinden gençlerimizi korumak ve kurtarmak, insani ve milli bir vazifedir. Bunun en etkili yolu da, gençlerimizin uyuşturucu konusunda bilgi ve bilinç düzeyini arttırmaktır. Uyuşturucu illetiyle mücadelede gençliğimizi ve toplumumuzu korumada, başta tüm kurumlarımıza, medyaya, okullarımıza, öğretmenlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza ve tabii ki ailelerimize çok büyük görevler düşmektedir.”

YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR…


Uyuşturucu ile mücadelede Van’da yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Vali Bilmez, mesajında şunları kaydetti:


“Bu konuda benim başkanlığımda Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Toplantısı düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Burada çok önemli kararlar alınıp, yapılması gerekenler istişare ediliyor. Unutulmamalıdır ki uyuşturucu ile mücadelede farkındalık oluşturmak büyük bir etkendir. Bundan dolayı toplumun herkesimine mesaj verecek çalışmalar ve projeler büyük önem taşımaktadır. Sınırda bulunan ilimiz de, uyuşturucunun geçiş güzergahları arasında. Ancak, şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, uyuşturucu ile mücadelemiz etkin bir şekilde sürüyor. Mücadelemiz, sokak satıcılarından tutun, olabilecekleri her alanda ve bunun ticaretini yapanlara yönelik amansız biçimde yürütülmektedir. Güvenlik güçlerimiz, uyuşturucu ile mücadelede çok önemli ve başarılı operasyonlara imza atmaktadır. Bundan dolayı da güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum. Öte yandan, tedavi olmak isteyen uyuşturucu bağımlılarına yönelik, sağlık hizmetlerimizin kalitesi de her geçen gün artıyor. 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Gününün; yarınların sahipleri, geleceğimiz olan evlatlarımızı korumak için etkin ve başarılı çalışmaların hayata geçirilmesine, huzurlu, sağlıklı, temiz bir toplumun inşasına vesile olmasını temenni ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close