Uyuşturucu ile mücadelede farkındalık etkinliği

HABER MERKEZİ-

“Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü” dolayısıyla Hayatın Renkleri Solmasın Derneği tarafından bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

26 Haziran günü, “Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Günü” olarak kutlanıyor.

Gün dolayısıyla, dünya genelinde çeşitli etkinlikler ve uyuşturucu kullanımı zararlarıyla ilgili bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Van’da da, Hayatın Renkleri Solmasın Derneği, gün dolayısıyla şimdiden farkındalık etkinliklerine başladı.

Etkinliklerle ilgili bilgi veren Hayatın Renkleri Solmasın Derneği Başkanı Osman Turgut, “Hayatın Renkleri Solmasın Derneği olarak, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu ile Mücadele günü kapsamında farkındalık ve bilinçlendirme çalışmaları başlattık. Bunun için de ilk olarak Van ilimizde 20 adet Billboard çalışması yaptık. Uyuşturucu kullanımın zararlarını anlatan afişler astık” dedi.

Sağlık kuruluşlarını da etkinlik kapsamına aldıklarını belirten Turgut, “Bu vesileyle SBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik’ de makamında ziyaret edip çalışmalarımız hakkında bilgi verdik. Misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Maddesiz bir dünya diliyoruz” diye konuştu.

Van’daki birçok sivil toplum kuruluşunu da belirten Turgut, benzer etkinliklerin 26 Haziran gününe kadar süreceğini ve o gün de seslerini kamuoyuna duyurmaya çalışacaklarını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close