TÜRSAB heyeti Duhok’ta

HABER MERKEZİ

TÜRSAB Doğu Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe başkanlığında 15 kişilik bir heyet, Duhok’ta yapılan Turizm Şurası’na katılmak için Irak’a gitti.

Duhok’taki Uluslar arası Turizm Şurası için bu kente giden TÜRSAB heyeti, buradaki turizm yetkilileri, turizm acenteleri ve turizm yatırımcılarıyla toplantılar gerçekleştirdi ve karşılıklı protokoller imzalandı.

Konuyla ilgili Nûçevan’a açıklama yapan TÜRSAB Doğu Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe, şurada önemli toplantılar gerçekleştiğini söyledi.

Toplantılarda Van’ın ve bölgenin tanıtımını yaptıklarını belirten Özgökçe, “Buradaki turizm acentelerinin yetkilileri ile karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Yapılacak turizm destinasyonları hakkında görüşümüzü anlatık. Bu yönde çok verimli toplantılar ortaya çıktı” dedi.

Önümüzdeki aylarda Duhok’tan Van’a info gezisi gerçekleşeceğini söyleyen Özgökçe, “Duhok’ta turizm faaliyeti ile ilgilenen il müdürlüğünü, acenteleri ve turizm yatırımcılarını Van’a davet etik. Kendilerine Van’da bir info gezisi yaptıracağız.” şeklinde konuştu.

Duhok’lu turizmcilerle protokol imzaladıklarını, bununla da Van’da ve bölgede turizmi canlandırmayı amaçladıklarını ifade eden Özgökçe, “Bu karşılıklı anlaşmalar ve yapılan protokol çerçevesinde ilimize ve bölgemize turist kafilelerini getirerek bölgemizdeki turizmin akışını ve gelişimini daha da canlandırmayı hedefliyoruz” diye kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close