Turizm Bakanı Ersoy: Van’daki turizm yatırımlarını önemsiyoruz

HABER MERKEZİ


Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Van’a yapılacak olan turizm yatırımlarını önemsediklerini söylediğini belirtti.

Tuşba Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Salih Akman, Van Gölü kıyısında bulunan Ayanıs Mahallesi sahilinde yapımına başlanan halk plajı için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan destek istedi. 

Bakanlıklara sunulan projelerin takibi kapsamında Kültür ve Turizm Bakamı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, hazırlanan Ayanis Halk Plajı Projesi’ni de Bakan Ersoy’a sunarak destek istedi.

Akman, sadece Vanlıların değil çevre illerden yanı sıra komşu ülke İran’dan da gelen çok sayıda turistin de tatilini Van’da geçirdiğini ve Van Gölü’nde faydalandığını söylediği belirtildi. 

Açıklamada, Bakan Ersoy’un projelere olumlu yaklaştığı belirtilerek, şöyle denildi:

“Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Ersoy, gerek denizi, güneşi ve kumsallarıyla, gerekse doğası ve gerekse de inanç turizmi ile yüksek bir potansiyele sahip olan Van’a yapılacak olan turizm yatırımlarını önemsediklerini ve bu alanda yapılacak olan çalışmalara destek olduklarını kaydetti. Ayanis Halk Plajı Projesi’ni de çok beğenen Bakan Ersoy, Başkan Akman ile ekibini kutladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close