Trump’tan Mazlum Kobani’ye: Yakında seni görmek için sabırsızlanıyorum

HABER MERKEZİ

ABD Başkanı Trump, DSG Sözcüsü Musatafa Bali’yi Twitter hesabından etiketleyerek, Mazlum Abdi’ye görüşme mesajı gönderdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna yönelik operasyonuna ilişkin Beyaz Saray’da düzenlenen basın toplantısında Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Abdi ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Trump, “General Mazlum’a çabalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu anlaşma ile binlerce insanın hayatını kurtardık” dedi.

Trump’ın açıklamalarının hemen ardından Mazlum Abdi de, görüşmeyi teyit ederek, “Başkan Trump ile konuştum ve kendisine büyük çabaları olmadan ateşkesin mümkün olmayacağını ve Türkiye’nin ihlallerini anlattım” dedi.

DSG Genel Komutanı, “Halkımıza yönelik acımasız Türk saldırısını ve cihatçı grupları durduran yoğun çabaları için Başkan Trump’a teşekkür ederiz” mesajını iletti.

Abdi, ayrıca Trump’ın kendisine DSG ile çeşitli alanlarda ve uzun vadeli destek sağlama sözü verdiğini kaydetti.

Trump da DSG Sözcüsü Musatafa Bali’yi Twitter hesabından etiketleyerek, Mazlum Abdi’ye mesaj gönderdi.

ABD Başkanı Trump, “Nazik sözleriniz ve cesaretiniz için teşekkürler General Mazlum. Lütfen Kürt halkına en içten saygılarımı iletin. Yakında seni görmek için sabırsızlanıyorum” diye yazdı.

(Kaynak: Rûdaw)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close