Trabzon’da Iraklı Kürt turistlere linç girişimi (video)

HABER MERKEZİ

Irak Kürt Bölgesi’nden gelen turistler Trabzon’da bir grubun saldırısına uğradı. Üzerlerinde ‘Kürdistan’ yazılı atkılar bulunduğu için turistlerin saldırıya uğradıkları belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, gezi amacıyla Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan Uzungöl’e giden 50 kişilik Iraklı turist grubundan bazıları, üzerinde ‘Kürdistan’ yazılı atkılarla fotoğraf çektirmek istedi.

Bu sırada çevrede bulunan bir grup, atkılara tepki göstererek fotoğraf çektirmek isteyenlerin üzerine yürüdü ve linç etmeye kalkıştı.

Olaya müdahale eden jandarma ekipleri, saldırganlar yerine 9 turisti gözaltına aldı. Olayla ilgili Çaykara Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Valilik açıklama yaptı

Öte yandan Trabzon Valiliği’nden olayla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, şöyle denildi:

“Kuzey Irak’tan bölgemize gezi amacıyla gelen 50 kişilik Irak uyruklu gruptan 9 kişi, üzerinde Kürdistan yazılı atkı ile fotoğraf çekildikleri sırada yöre halkı tarafından kendilerine tepki gösterilerek kısa süreli arbede yaşanmıştır. Olaya kolluk kuvvetlerimiz tarafından müdahale edilerek vatandaşlarımız sakinleştirilmiş ve durum kontrol altına alınmıştır. Olayla ilgili olarak Çaykara Cumhuriyet Savcılığınca 9 Irak uyruklu şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılarak adli tahkikata başlanılmıştır” (Ajanslar)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close