Şakir’e çay yok!

HABER MERKEZİ

Çiçek Abbas filmindeki ‘Şakire çay yok!’ repliğinin bir benzeri İş-Kur ile Van Belediyeleri arasında yaşanıyor. İş-Kur AK Partili Belediyelere işçi sağlarken, HDP’li belediyelere ise işçi vermiyor.

Konuyla ilgili olarak HDP’li İpekyolu Belediyesi tarafından bugün bir yazılı açıklama yapıldı.

İş-Kur’un blediyelerine işçi vermediği gibi Valiliğin de belediyedeki işçileri “güvenlik soruşturmasını” gerekçe göstererek işten çıkardığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana belediyemize yönelik uygulanan çifte standarda dün bir yenisi eklendi. 31 Mart 2019 seçimlerinde göreve gelmemizin hemen ardından İş-Kur’a yaptığımız ‘İşçi alımı’ başvurusunu İş-Kur’a verdiği talimatla engelleyen Van Valiliği, buna karşı kendi imkânlarımızla işe aldığımız 114 personelimiz içinde ‘Güvenlik Soruşturmasını’ bahane ederek belediyemizle olan ilişiklerinin kesilmesini istemiştir.

Van Valiliği tarafından 31 Ekim Cuma günü gönderilen yazıyla kentte yaşayanlar için ciddi sağlık sorunlarına yol açacağının bilinmesine ve yürüttüğümüz hizmet çalışmalarını aksatmasına rağmen, 114 personelimizin işten çıkarılmasını sağlamış ve yaptığımız tüm görüşmelere rağmen kentimize zarar verecek olan bu kararında ısrarcı davranmıştır.

Bu karar ile birlikte İpekyolu ilçemizin göreceği zararın yanı sıra 114 emekçi arkadaşımız aileleriyle birlikte mağdur edilmiştir. Van Valiliğine çağrımız, kentimize ve insanımıza zarar veren bu tutumdan vazgeçmesidir. Aksi takdirde bu olumsuzluklara ve mağduriyete sebep olanları kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close