PYD yönetimi: Şam’la anlaşmaya vardık

HABER MERKEZİ

PYD’ye bağlı Özerk Yönetim, “Kuzey ve güney sınırlarının korunması için Suriye hükümeti ile anlaştık, Suriye askerleri sınır bölgelerine geçecek” açıklamasında bulundu.

Demokratik Birlik Partisi’ne (PYD) bağlı Özerk Yönetimi’nden yapılan açıklamada, “Suriye hükümetinin sınır güvenliği görevini yerine getirmesi için anlaşmaya varıldı” denildi.

Açıklamada özetle şu ifadeler kullanıldı:

“Suriye hükümeti ile sınır güvenliği görevini yerine getirmesi ve Türk devletinin işgal saldırılarına karşı QSD’ye (DSG) destek sunması için anlaşmaya varılmıştır. Anlaşma çerçevesinde Suriye rejim güçlerinin Suriye-Türkiye sınır hattına geçmesine izin verilmiştir.

Türk devletinin işgal saldırıları devam ediyor. Bu işgal saldırılarının önüne geçebilmek için Suriye hükümeti ile anlaşmaya vardık. Bu anlaşma, Efrin başta olmak üzere Türk devleti ve bağlı çete grupları tarafından işgal edilen tüm Suriye toprakları ve kentlerinin özgürleştirilmesine imkan verecektir.

Bu temelde, sınır hattında bulunan halkımız başta olmak üzere tüm Kuzey ve Doğu Suriye halklarına varılan anlaşmayı duyuruyoruz. Suriye ordusu, Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetim koordinesiyle bölgeye yayılacaktır.” (Kaynak: K24)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close