PKK taraftarları CHP’nin etkinliğini bastı!

HABER MERKEZİ

CHP’nin İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlediği Cumhuriyet Bayramı etkinliğini PKK lideri Abdullah Öcalan’ın posterini taşıyan 15 kişilik bir grup bastı. Olay yerine polis ekipleri gelirken, etkinliğe katılan 500 CHP’li ise salonun dışında bekliyor.

Bir düğün salonunda gerçekleşen etkinliğe konuşmacı olarak CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu davetliydi.

Gerçek Gündem’in edindiği bilgiye göre, Özkoç ve Kaftancıoğlu’nun salona gelmesine az bir süre kala, salona giren ve konuşma yapılacak olan alanın önüne gelen grup, Öcalan’ın resminin basılı olduğu bir pankart açtı. Bunun üzerine CHP’liler ile grup arasında tartışma çıktı. CHP yönetimi partilileri güvenlik gerekçesiyle dışarı çıkardı. Salon yönetimi ise polise haber verdi. Yaklaşık 500 CHP’li salon dışında bekliyor.

CHP yönetimi, baskının gerçekleşmesinin ardından, salona gelmek için hazırlık yapan Özkoç ile Kaftancıoğlu’nun salona girişini durdurdu. 

POLİS EKİPLERİ SALONA GELDİ

CHP İsviçre Birliği’nin etkinliği 15 kişilik bir grup tarafından basmasının ardından polis Solothurn’daki düğün salonuna geldi.

Polis, grupla yaptığı görüşme sonrası, CHP’lilerden etkinliği iptal etmesini istedi. Bunun üzerine CHP İsviçre Birliği Başkanı Nadir Köklü polise “Bu mümkün değil. Salonu boşaltın ve bize teslim edin. Biz hiçbir yere gitmiyoruz. Kapıda 1000 kişi ile bekliyoruz” şeklinde tepki gösterdi. (Foto: Cumhuriyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close