Özgökçe Ertan: Zorlanıyoruz ama moralimiz de yüksek!

HABER MERKEZİ

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, büyük bir borç yükü altında oldukları halde hizmet vermeyi sürdürdüklerini belirterek, “Evet zorlanıyoruz, zorlandığımız doğrudur. Ama moralimiz de çok yüksek.” dedi.

Van Büyükşehir Belediyesi ile Erciş Belediyesi ortak çalışması sonucu Erciş’teki Zeylan, Vanyolu, Emrah, Emniyet ve İnönü caddeleri, bugün hizmete açıldı.

Açılışa, HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan, HDP Van İl Eşbaşkanı Ümit Dede, Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı, Erciş Belediye Eşbaşkanları Yıldız Çetin ve Bayram Çiçek, İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Şehsade Kurt katıldı.  

Açılış kurdelesi kesildikten sonra konuşan Erciş Belediye Eşbaşkanı Yıldız Çetin, “Bedeli ne olursa olsun biz halkımız için mücadele ettik, etmeye devam edeceğiz. Halka ait olanı halka vereceğiz. Şeffaf olacağız. Halkçı belediyeciliği esas alacağız.” dedi.

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan ise, şunları söyledi:

“Gerçekten heyecan duyuyoruz. Gerek Erciş, gerek Büyükşehir ve gerekse de kayyum atanan belediyelerin açıklanan mali tablolara göre ne kadar borcu olduğunu sizler biliyorsunuz. Bizlere bıraktıkları şey, tam anlamıyla içleri, bütçeleri boşaltılmış belediyeler. Yani tam bir enkaz olmasına rağmen sizlerden aldığımız güçle cesaretle bütün imkanlarımızı halkımız için kullanarak bugün bu hizmeti açıyoruz. Kendi öz kaynaklarımızla, çalmadan ve çırpmadan… Evet zorlanıyoruz, zorlandığımız doğrudur. Ama moralimiz de çok yüksek. Bu güne kadar yaklaşık olarak 2 bin metre asfalt çalışması yapıldı. Bu yol genişletildi. İnşallah çok daha güzel 
hizmetlerin de açılışını bugünkü gibi yapacağız ”

HDP Van İl Eşbaşkanı Ümit Dede de, “Bu yol, kaynaklar doğru kullanıldığında hizmetlerin nasıl bir bir hayata geçirileceğinin bir kanıtıdır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close