Özgökçe Ertan, Yaz Spor Okulları’nı ziyaret etti

HABER MERKEZİ

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, belediyeye ait Yaz Spor Okulları’nı ziyaret etti. Özgökçe Ertan, “Spor sizi ve bizi her türlü kötülükten koruyacak en önemli yatırımdır. Bu yüzden daha fazla önemsemeliyiz ve biz kendimizi bu konuda sorumlu görüyoruz” dedi.

Van Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Eşbaşkan Bedia Özgökçe Ertan, 8-14 yaş aralığındaki çocuklara belediyeye ait salon ve sahalarda futbol, basketbol, voleybol, kick boks, oryantiring, badminton, dağcılık, judo ve atletizm dallarında ücretsiz eğitim veren Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün Yaz Spor Okulları’nı ziyaret ederek, sporcularla bir araya geldi.

İŞGEM Semt Sahası Tesisleri’ne 600 öğrencinin 2 aydır katıldığı spor okullarını ziyaretinde Eşbaşkan Özgökçe Ertan’a İpekyolu Belediye Eşbaşkanı ve Van Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Eşbaşkanı Azim Yacan, meclis üyeleri ve kulübün yöneticileri eşlik etti. İlgi ile karşılanan Eşbaşkan Özgökçe Ertan, çocuklarla bir süre sohbet edip, beklenti ve gelecek planlarını sordu. 

Öğrencilerin tatillerini verimli geçirmeleri için açtıkları yaz okullarını çok önemsediklerini belirten Eşbaşkan Özgökçe Ertan, “Sizlerin onca emek harcayarak, kendinize ve kentimize değer katmak için emek harcamanız bizler için büyük bir gurur vesilesidir. Birçok imkânsızlığa rağmen elde ettiğiniz başarılar, inancınız ve kararlılığınız sayesinde oldu. Bizler bunu geliştirmek istiyoruz. Sizlere olan desteğimizi artırmak istiyoruz. Bu, belediye olarak bizim en önemli görevimiz. Van’ın geleceği olan sizlerin başarılarından ne kadar gurur duysak az. Sportif alanlarımızı mutlaka geliştireceğiz. Van’da çocukların, gençlerin, özellikle genç kadınların spora yönelmesi için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Bunun altyapısını oluşturuyoruz. Sizler bu işi başarabileceğimizin en güzel örneklerisiniz. Burada oluşunuz zaman ve emek harcamanız bizlere bu yolda yürümemiz için vesile oluyor. Sizinle ilgili çok güzel başarı haberleri aldık ve gurur duyduk” dedi.

Van’ı ve Van’ın geleceğini kurtaracak en önemli hizmetin gençlere ve çocuklara yapılacak yatırımlar olacağını vurgulayan Özgökçe Ertan, mahallelerde spor yapılacak alanların sayısını artıracaklarını dile getirerek şunları kaydetti:

“Belediye birçok hizmet sunabilir. Ama en önemli hizmet gençlerimize ve çocuklarımıza yaptığımız yatırımlardır. Spor sizi ve bizi her türlü kötülükten koruyacak en önemli yatırımdır. Bu yüzden daha fazla önemsemeliyiz ve biz kendimizi bu konuda sorumlu görüyoruz. Mahallelerde spor yapılacak alanların sayısını artıracağız. Sadece futbol, voleybol, basketbol, badminton gibi takım sporlarını değil bireysel sporlar da dahil yeni spor alanları yaratmalıyız. Destek bizden ama emek ve inanç ortaklaşa olmalı. Bu iş birliği sürerse daha büyük başarılara imza atacağımızı ve Van’ı çok önemli yerlerde temsil edeceğimize de inanıyorum. Bugünler hiç de uzak değil. Hocalarımızla birlikte inanıyoruz ki başarılı olacaksınız. Daha çok büyüyeceğiz ve siz büyüdükçe kentimiz büyüyecek ve geleceği kurtulacak. Bütün yüreğimizle sizlerin yanındayız. Başarılar göreceğimize inanarak sizlere başarılar diliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close