Özgökçe Ertan Almanya’da konuştu: Halk için hizmet onurdur

HABER MERKEZİ

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, “kardeş şehir” görüşmeleri için gittiği Almanya’da onuruna verilen resepsiyonda yaptığı konuşmada, belli bir süre sonra Van’da yeniden belediye başkanlığı kazandıklarını belirterek, “Bu çok zor bir görev ama halk için hizmet çok değerli, çok kıymetli ve büyük bir onur bizler için. Bizlere teslim edilen bu göreve laik olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Almanya’nın Karlsruhe kentine geçtiğimiz hafta “kardeş belediye” görüşmeleri için giden Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, onuruna resepsiyon verildi.

Belediye Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Arbeıtskreıs Partnerstadt Karlsruhe – Van Çalışma Grubu’nun Karlsruhe Sanat ve Medya Merkezi’nde düzenlediği resepsiyona, Alman Yeşiller Partisi, Sol Parti ile Sosyal Demokrat Partisi’nden milletvekilleri, sivil toplum örgütü temsilcileri Alevi dernekleri ve Kürt Toplulukları Derneği’nin yöneticileri katıldı.

Arbeıtskreıs Partnerstadt Karlsruhe – Van Çalışma Grubu Sözcüsü Stefan Struck’ın selamlama konuşması ardından konuşan Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, ağırlanmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Bizleri bir araya getiren sebepler dostluk, güven ve aynı geleceğe, aynı insani değerlere sahip olma kaygısıdır. Bu sebeple birlikte olmaktan çok mutluyuz” dedi.

İki belediye arasındaki Kardeş Belediye çalışmalarının yıllar önce başlatıldığını belirten Özgökçe, şunları söyledi:

“Önceki belediye başkanı arkadaşım Sayın Bekir Kaya döneminde yapılan çalışmalar çok kıymetli bir aşamaya gelmişti. Ancak sizlerin de takip ettiği gibi seçme ve seçilme hakkı başta olmak üzere bir halka yönelik çok büyük bir ayrımcılık politikası yürütüldü. O dönem Sayın Bekir Kaya tutuklanarak cezaevine konuldu ve yerine kayyum atandı.”

31 Mart yerel seçimlerinde kendilerinin işbaşına geldiğini anlatan Özgökçe Ertan, şöyle devam etti:

“Yakın bir zaman önce biz seçildik ve görevimize başladık. Halkımıza hizmet ediyoruz. Hizmet ederken klasik belediyecilik hizmetleri dışında halkın taleplerini, kültürünü ve toplum olarak var olmak istediği, talep ettiği yaşam biçimini kurmak istiyoruz. Bu çok zor bir görev ama halk için hizmet çok değerli, çok kıymetli ve büyük bir onur bizler için. Bizlere teslim edilen bu göreve laik olmaya çalışıyoruz.”

Özgökçe Ertan Almanya’da konuştu: Halk için hizmet onurdur

Almanya’da gördüğü destekten güç ve moral bulduğunu ifade eden Özgökçe Ertan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Şimdi sizlerle beraber daha da güçlü olduğumuzu hissediyoruz. Dünyanın bir yerinde, kendi ülkemizdeki diğer kesimlerin bize uzatmadığı; ancak sizlerin uzattığı bu eli çok kıymetli buluyoruz. Bizleri sürekli dışlayanların karşısında sizlerin yarattığı köprüler bizleri çok daha güçlü kılıyor. O yüzden bu çaba, bu emek çok değer verdiğimiz, büyük bir onur duyduğumuz bir birliktelik. Sizlere bir kez daha teşekkür ediyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close