Nûçevan

Okuyucusunun haber sitesi

Özalp Belediyesi ile Tümbel-sen TİS imzaladı

HABER MERKEZİ

Van Özalp  Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) arasında Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı. 

Belediye meclis salonunda  gerçekleşen imza törenine Özalp Belediyesi eş başkanları Dilan Örenci ve Yakup Almaç, Belediye Başkan Yardımcısı Turan Sarıgül, Tüm Bel-Sen Van Şubesi TİS ve Hukuk sekreteri İbrahim Özkan ve belediye personeli   katıldı.  

Karşılıklı imzalar atıldıktan sonra belediye yönetimine teşekkür ederek konuşmasına başlayan sendikanın  Van Şubesi TİS ve Hukuk sekreteri  İbrahim Özkan, sözleşmenin sağlanmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Emeği geçen her arkadaşımıza çok çok teşekkür ediyorum. Şube yöneticilerine, eş başkanlarımıza, belediyede emeği geçen diğer arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Emekçilerin verdiği emeklerin her zaman korunması lazım… ” dedi.

Belediye Eşbaşkanı Yakup Almaç da, şunları söyledi:

“Türkiye’nin her yerindeki güvencesi veya sözleşmesi olmayan  tüm emekçiler  için sokağa çıkmışken, onlar için mücadele ediyorken, kendi personelimize sendikal haklarını vermemek bir çelişki olacaktı. Öte yandan personelin de bu yönlü bir talebi vardı, yerine getirmek istedik. Belediye emekçilerimizle el ele vererek daha çok çalışarak daha çok üreteceğiz.”

Belediye eş başkanı Dilan Örenci ise, sendika temsilcilerine teşekkür ederek, sözleşmenin herkes için hayırlı olmasını umduklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.