Merhaba!

Kısa bir süredir geçtiğimiz çeşitli haberlerle, az da olsa görüntülerle, sitemizi okurlarımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz.

Bu süre içinde bizi takip eden okurlar, elbette geçtiğimiz haberlerden yola çıkarak, yaptığımız işle ilgili belli bir fikir sahibi olmuşlardır.

Kimiz, ne yapmaya çalışıyoruz, amacımız ne?

Öncelikle şunu ifade edelim ki gazeteciyiz.

Evet, sadece gazeteci.

Zaten sitenin adı da, ‘gazeteci’!

Ama biz herhangi bir partinin, sendikanın, örgütün, kurum-kuruluşun gazetecisi değiliz, tamamının gazetecisiyiz, tümünün sesi olmak gibi bir iddiamız var.

Haberde taraf olmaz, taraf olursa haber ‘haber’ olmaz, olsa olsa ‘propaganda’ olur.

Biz propagandayı değil, eğer ulaşabilirsek gezegendeki her bir bireye, 7 milyar insana haber ulaştırmayı amaçlıyoruz;

Senden haber, ondan haber, diğerinden haber, kendimizden haber…

Çevre, sağlık, turizm, spor, siyaset, tarım-hayvancılık, ticaret, doğal olaylar, bitki çeşitleri, hayvan haberleri…

Hasılı gezegende merak edilen, kaygı duyulan, hayret edilen, saygı duyulan, üzüntü veren, sevinç oluşturan, ders alınan, nostalji oluşturan çevremizde ne tür haber zenginliği varsa, onları birileriyle değil, birilerinin hatırı için değil, haber alma hakkı adına herkesle eşit paylaşmak, beğeniyi de, yorumu da okura bırakmak istiyoruz.

Bulaşmadığımız konular ırkçılık, din bezirganlığı, mezhep kışkırtıcılığı, sınıf çatışması, savaş övücülüğü, silah reklamı, teşhir, kınama, yargılama, suçlama, karar mercii olma konuları…

Durduğumuz nokta; haklıya’ haklı’, doğruya ‘doğru’, yanlışa ‘yanlış’ diyebilme noktası…

Ve bir de…

Toplumu ve yetkili kimseleri uyarı niteliğindeki haberler yapacağız, yapıyoruz…

Darılmaca yok, habercilik, aynı zamanda bir uyarı aracıdır, toplumsal barış ve çevre barışı ancak uyarılarla sağlanır; tabi uyarılara uyarak, savaş açarak değil!

Biz sadece gazetecilik yapacağız, sizlerin hizmetine sadece haber sunacağız,  gazetecilik yaparken aynı zamanda siyasetçilik, tüccarlık, ihbarcılık, polislik, savcılık, hakimlik yapmayacağız, evet, sadece gazetecilik ve sadece haber…

Zaman zaman bu köşeden, süreç içinde oluşan, olgunlaşan, paylaşılması ihtiyacı doğan görüşlerimizi tekrar sizinle paylaşacağız.

O zamana kadar da esen kalın, güzel haberlerle kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close