Koalisyon sözcüsünden Kürtçe mesaj

HABER MERKEZİ

IŞİD’e Karşı Uluslararası Koalisyon Sözcüsü Albay Myles Caggins, kadın Peşmerge ve Kadın Koruma Birliği (YPJ) savaşçılarının fotoğraflarını paylaşarak Kürtçe mesaj yayımladı.

Myles Caggins, Twitter hesabında IŞİD’le mücadelede etkin role sahip olan Peşmerge ve Rojava’daki YPJ’li kadınların fotoğraflarıyla Kürtçe mesaja yer verdi.

Caggins, Kürtçenin Sorani ve Kurmanci lehçeleriyle yayımladığı mesajda, “Kadınlar, IŞİD’e karşı mücadeleye ilk günden beri cephede yerlerini aldı. Çeşitlilik bizi daha güçlü kılar. Kadın, barış ve güvenlik!” ifadelerini kullandı. 

Myles Caggins, Kurmanci yaptığı paylaşımın “#TwitterKurds #SDF” etiketiyle, Sorani lehçesiyle yazdığı mesajı da #peshmerga etiketiyle yaptı.

Albay Myles Caggins, bir başka twittinde de İngilizce ve Arapça mesaj yazarak, koalisyon ve Iraklı kadın askerlerin de fotoğraflarına yer verdi.

DSG Sözcüsü Mustafa Bali de Twitter hesabında Myles Caggins’e verdiği cevapta, “Görülen o ki sayın Caggins Kürtçe’yi öğreniyor. Mutluyuz ve gerek IŞİD’le mücadelede, gerekse Kürtçe’nin öğretmek için gereken yardımları yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close