Kayyum atanan belediyelerin internet siteleri kapatıldı

HABER MERKEZİ

Türkiye İçişleri Bakanlığınca belediye başkanları görevden alınan HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerinin internet siteleri kapatıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesine “Bakım aşamasında, sitemiz en kısa sürede yayın hayatına başlayacak” notu düşüldü.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesine ise “çok yakında sizlerleyiz” notu yazıldı.

Kayyum atanan belediyelerin internet siteleri kapatıldı

Van Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde de benzer şekilde “sitede bakım ve güncelleme çalışaması yapılmaktadır, lütfen daha sonra ziyaret ediniz” notu yer alıyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin resmi Twitter hesabından ise belediye başkanlığına atanan Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile fotoğrafı “Mardinimiz için yeniden işbaşındayız” mesajıyla paylaşıldı.

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyum atandı

Türkiye İçişleri Bakanlığı, haklarında “terör” suçundan soruşturma bulunan Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediye başkanlarını görevden alarak yerlerine bu kentin valilerini atadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Anayasanın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 45 ve 46’nci maddeleri kapsamında Diyarbakır’a Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu atandı.

İçişleri Bakanlığı, görevden uzaklaştırdığı Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün yerine kayyum olarak Mardin Valisi Mustafa Yaman’ı atadı.

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ın yerine de Van Valisi Mehmet Emin Bilmez görevlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close