İreç Şehbazi’den Mevlana Konferansı

HABER MERKEZİ

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) bünyesinde kurulan DAKA İran Masası’nın kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ünlü Mevlana uzmanı Dr. İreç Şehbazi Van’a geliyor.

DAKA tarafından yapılan açıklamaya göre, iki ülke arasında kültürel ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte Şehbazi, Mevlana’nın barış ve hoşgörü hakkındaki düşünceleri üzerine konuşacak.

DAKA ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyoloji Bölümü işbirliği ile düzenlenecek konferansın ardından İranlı sanatçı Saber Suri tarafından bir ud konseri verilecek.

Etkinlik, 17 Ekim 2019 Perşembe günü saat 14:00’te Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda başlayacak. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Van, Bitlis, Hakkari ve Muş’tan oluşan TRB2 Bölgesinde faaliyet gösteren DAKA bünyesinde çalışmalarını yürüten DAKA İran Masası, iki ülkenin özellikle sınır bölgeleri arasında tanışma, işbirliği ve tecrübe paylaşımı için çalışmalar gerçekleştiriyor ve iki ülkeyi birbirine tanıtıcı yayınlar hazırlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close