İpekyolu Belediyesi’nden ‘stratejik plan’ turları

HABER MERKEZİ

Van İpekyolu Belediyesi Eş Başkanları Azim Yacan ile Şehsade Kurt, ‘5 Yıllık Stratejik Plan’ çalışmaları kapsamında, kentte bulunan sivil toplum örgütlerine yönelik ziyaret turları başlattı.

İpekyolu Belediyesi, bu turlarla, 5 yılda yürüteceği çalışmalarla ilgili olarak oluşturulacak hedef plan için, yerel dinamiklerin görüşlerine başvurmayı ve öneri almayı amaçlıyor.

Bu kapsamda ilk görüşme, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Birliği yetkilileriyle yapıldı.

Burada kısa bir bilgilendirme yapan Eş Başkan Yacan, şunları söyledi:

“Masa başında da 5 yıllık stratejik plan hazırlayabilirdik. Ancak kentin tüm dinamiklerini katarak stratejik planımızı oluşturmak istiyoruz. Burada sadece bir ilçenin değil, bir bütün Van kentini etkileyecek, önünü açacak olan bir stratejik planlama hazırlamaya çalışıyoruz. Bu amaçla bizler daha çok sizleri dinlemeyi ve değerli öneri ve görüşlerinizi almak istiyoruz”

Buradaki görüşme ardından Yacan ve Kurt, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı SES, BES, Tüm Bel-Sen, Eğitim-Sen ve Tarım Orkam-Sen il temsilciliklerini de ziyaret ederek, ilçede yürütülecek çalışmalarla ilgili dile getirilen görüş ve önerileri not aldı.  

 Ziyaretlerin, diğer sivil toplum örgütleriyle süreceği belirtildi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close