İpekyolu Belediyesi engellileri dinledi

HABER MERKEZİ

Van İpekyolu Belediyesi tarafından oluşturulacak “5 Yıllık Stratejik Plan” çalışmaları kapsamında kentte bulunan sivil toplum kuruluşlarına yönelik başlattığı turlar, engelli dernekleri ile devam etti.

Dün bazı STK’ları dolaşan İpekyolu Belediyesi Eş Başkanları Azim Yacan ile Şehsade Kurt, bugün de engelli derneklerini ziyaret etti.

Eş başkanlar, Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği, Van Altı Nokta Görme Engellileri Derneği ve Spor Kulübü ile Van İşitme Engelliler Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneğini ziyaret ederek, engellilerin sorun ve önerilerini dinledi.

Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği ziyareti sırasında konuşan Eşbaşkanı  Şehsade Kurt, “bu kentin engelli nüfusunu biliyoruz. Onlarında sosyal hayata katılmaları için bütün engelleri ortadan beraber kaldırmalıyız. Bizim oluşturmakta olduğumuz 2019-2024 Stratejik Planda sizlerin de talep ve önerilerinizi görmek isteriz.” dedi. 

Dernek Başkanı Hanifi Baykara da, “Bu ziyaret bizim için çok anlamlı ve değerlidir. Belediyenin çalışmalarına bizi dahil etmeleri ise daha anlamlı ve daha değerli. Bu kentin engellileri olarak elbette birikmiş ve birikmekte olan birçok sorunumuz var. Bunula birlikte yürütmekte olduğumuz spor faaliyetlerinde de çoğu zaman sekteye uğruyoruz. Bu yönlü sorunlarımızı, talep ve öneri olarak bir proje başlığında sizlere sunmaya hazırız” diye konuştu.

Van Altınokta Görme Engelliler Derneği ve Spor Kulübü adına söz alan Mail Tam ise, kaldırım işgalinin en büyük sorun olduğunu dile getirdi.

Eş Başkanların ikinci durağı Van- Hakkâri Tabipler Odası oldu. Ziyarette konuşan Eşbaşkan Azim Yacan, şunları söyledi:

“Öncelikle ziyaretimiz bir iadeyi ziyarettir. Ancak oluşturmakta olduğumuz Strateji Planlamada Van- Hakkâri Tabipler odasının rolünün büyük olacağını düşünüyoruz. Planlamamızda sizleri sağlık konusunda dinlemeyi istiyoruz” dedi. Van- Hakkâri Tabipler Odası Başkanı Dr. Özgür Deniz Değer, “Kentteki birçok yurttaşımız sağlık konusunda fazla bilgiye sahip değiller. Seminer ve sağlık taramaları ile böyle bir planlamada yer alabiliriz”  

Son olarak Van Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına geçen Eş Başkanlar, odanın talep ve önerilerini dinledi.

Van Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı İbrahim Şahin, özellikle kentleşme konusundaki problemlere değinirken, oluşturulacak Strateji Planlama için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close