İpekyolu Belediyesi’nden spora önemli bir katkı

HABER MERKEZİ

Van İpekyolu Belediyesi tarafından Karşıyaka Mahallesi’nde yapılan çok amaçlı spor kompleksinin tanıtımı yapıldı.

Kompleksin halı saha bölümünde basın mensupları ile bir araya gelen İpekyolu Belediye Eş Başkanları Azim Yacan ile Şehsade Kurt, kompleksle ilgili bilgi verdi.

İpekyolu Belediyesi’nden spora önemli bir katkı

Kompleksin, kısa vadeli projeleri arasında yer aldığını belirten Şehsade Kurt, şunları söyledi:

“İlk altı ayda geliştirdiğimiz bir projeydi. Buradaki çocuklarımızın da faydalanabileceği bir spor kompleksi yaptık, imkânlar elverseydi daha kapsamlı bir tane yapacaktık. Tabi bu daha çok arazi sıkıntısından kaynaklıdır. Uzun vadeli bir spor kompleksi projemiz daha var. Bunun içerisinde hemen hemen bütün spor dalları olacak. Her türlü projeyi ayırım gözetmeksizin halkımıza götüreceğiz, bizim işimiz hizmettir. Amacımız gençlerimizi daha çok sporla buluşturmak ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır”

Kurt, kompleksin 1 milyon TL değerinde olduğunu ancak yüzde 30 kırımla 750 bin TL harcandığını kaydetti.

Eş Başkan Azim Yacan da, Dünya Gazeteciler Gününü kutlayarak söze başladı.

Kompleksin, belediyenin imkânlarıyla yapıldığını belirten Yacan, şunları kaydetti:

“Bu kentin yoğun bir gençlik potansiyeli var. İpekyolu da bu anlamda önemli bir merkez. Dolayısıyla en temel taleplerden birisi de spor alanlarıdır. Bunu burada yaptık. Buna ek olarak da Yalımerez Mahallesinde hem mesire alanı, hem basketbol ve voleybol için kullanacağımız bir alan var, bunun da çalışmasını yapıyoruz. Hemen hemen sonlanmak üzere yakın bir zamanda bu alanlarımızın açılışlarını gerçekleştireceğiz. Uyuşturucu kullanımının yoğun olduğu bir kent olması itibariyle gençleri spora yönlendirmede bu tür tesislerin önemi büyüktür. Biz bu konuda bütün kamu kurumlarıyla ortak hareket etmek istiyoruz. Ancak bu desteği henüz almış değiliz. Milli Eğitim Bakanlığından İş-Kur’a kadar.  Çok anlam veremediğimiz bir turumla karşı karşıyayız. Van sporla gündeme gelebilecek bir kent. İpekyolu Belediye Spor’un yanında amatör kulüplerine engelli spor kulüplerine de bu anlamda desteklerimiz oluyor. Aslında bu desteği daha geniş alana yaymak istiyoruz. Bu yönlü projelerimiz devam edecek”

Daha sonra kompleks gezildi, basına tanıtıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close