İmralı Cezaevi’nde bayram görüşmesi

HABER MERKEZİ

İmralı’da tutuklu bulunan PKK Lideri Abdullah Öcalan ve diğer tutuklular aileleri ile bayram görüşmesi gerçekleştirdi.

İmralı F Tipi Kapalı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde bulunan Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ve diğer tutululardan Hamili Yıldırım’ın kardeşi Polat Yıldırım, Ömer Hayri Konar’ın kardeşi Emin Konar ile Veysi Aktaş’ın kardeşi Salihe Saltık bayram görüşü vesilesiyle gittikleri İmralı Adası’ndan geri döndü.

Konuya ilişkin Asrın Hukuk Bürosu’nun Twitter hesabından yapılan açıklamada “İmralı adasında bulunan müvekkillerimiz Sn.Abdullah Öcalan, Sn.Ömer Hayri Konar, Sn.Hamili Yıldırım ve Sn.Veysi Aktaş’ın aileleri bugün aile görüşü kapsamında müvekkillerimizle görüşme gerçekleştirmişlerdir” denildi.

Ancak açıklamada görüşmelerin detayına ilişkin herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

15 Mart 2015’te İmralı’ya nakledilen Ömer Hayri Konar ve Veysi Aktaş, o tarihten bu yana 2’nci kez aileleriyle görüşmüş oldu.

Asrın Hukuk Bürosu 7 Ağustos günü İmralıda gerçekleşen görüşmede Öcalan’ın, “Kürtlere yer açmaya çalışıyorum gelin Kürt sorununu çözelim. Bir haftada çatışma durumunu, ihtimalini ortadan kaldırırım diyorum. Ben çözerim, kendime güveniyorum, çözüm için hazırım. Ancak devlet de, devlet aklı da gereğini yapmalıdır” dediğini aktarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close