Hizmet memnuniyetini ‘anketle’ ölçecekler

HABER MERKEZİ

Van Büyükşehir Belediyesi (VBB), vermiş olduğu hizmetlerin memnuniyet derecesini ölçmek için anket çalışması başlattı.  

VBB’den yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı Strateji Geliştirme ve Planlama Müdürlüğü, hizmetlere ilişkin şikâyetlerin etkin ve kalıcı yöntemlerle çözüme kavuşturulması amacıyla belediyenin resmi internet sitesi üzerinden vatandaşlara ve personele yönelik anket başlattı.

www.van.bel.tr adresine girerek ankete katılan vatandaşlar yaş, eğitim durumu, iş ve cinsiyet bölümlerini doldurduktan sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal, kültürel, şehircilik hizmetleri, toplum sağlığı, personel ilgisi gibi soruları; çok kötü, kötü, orta, iyi, çok iyi, şeklinde cevaplayarak, puan veriyor.

“Gerektiğinde yöneticilere ulaşabiliyor musunuz?” sorusunun da yer aldığı ankette, ziyaretçiler Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle yapılmasını istediği 3 önemli konuyu da yöneticilere aktarıyor.

Vatandaşa daha kaliteli hizmet sunabilmek için belediye çalışanları için de aynı portal üzerinden ayrı bir anket hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarının fikir ve önerilerini de dinliyor.

Yöneticilerin çalışanlara yönelik yaklaşımı, belediyenin sahip olduğu makine ve teçhizatın yeterliliği, vatandaşa sunulan hizmetlerin yeterliliği gibi soruları cevaplayan belediye çalışanları buna göre anketi puanlıyor. 

Yapılan anket sonuçlarının bir ay sonra Eşbaşkanlar tarafından ele alınacağı belirtildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close