‘HDP dağa kaçırdı’ denilen genç ‘zorla evlendirilmekten’ kaçmış!

HABER MERKEZİ

Diyarbakır’da yaşayan Hacire Akar’ın, “HDP’liler tarafından dağa kaçırdığını” iddia ettiği oğlu Mehmet Akar’ın, zorla evlendirilmek için evden kaçtığı öğrenildi. Akar’a uygulanan ceza ise, “silahlı terör örgütüne eye olmak”

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır’da zorla evlendirilmek istendiği için evden kaçan ve daha sonra annesi Hacire Akar tarafından dağa kaçırıldığı iddia edilen Mehmet Akar, polis tarafından bulundu ve gözaltına alındı. Akar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı.

Savcılık ifadesinin ardından Akar, “silahlı terör örgütüne üyelik” suçundan tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

Mahkeme, Akar hakkında “elektronik kelepçe takmak suretiyle konutu terk etmeme ve yurt dışı çıkış yasağı” ile adli kontrol şartı uygulanmasını kararlaştırdı.

Annesi HDP il binası önünde eylem yapmıştı

Geçtiğimiz günlerde Hacire Akar, oğlu Mehmet Akar’ın ortadan kaybolması üzerine HDP Diyarbakır İl Başkanlığına giderek oturma “oğlumu dağa kaçırdılar” diye eylem başlatmıştı.

Olaydan birkaç gün sonra Mehmet Akar’ın ortaya çıkması ve “dağa kaçırılmadım, evden kaçtım” şeklinde açıklama yapmasının ardından anne Akar da eylemine son vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close