Hakkari’de 5 bölge ‘Özel Güvenlik Bölgesi’ ilan edildi

Haber Merkezi

Valilik tarafından alınan karara göre kent merkezi yanı sıra Yüksekova, Çukurca, Şemdinli ve Derecik ilçe sınırlarında yer alan bölgelerde 15 gün boyunca giriş ve çıkışlar yasaklandı.

Hakkâri Valiliği, kent merkezi ve çevre ilçelerine bağlı 5 bölgede 30 Hazirana kadar “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edildiğini duyurdu.

Valilik’ten yapılan açıklamada, “ Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, Devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.

Bu tedbirler kapsamında, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince, İlimiz Merkez, Çukurca, Şemdinli, Yüksekova ve Derecik İlçeleri sınırlarında bulunan; (5) bölge 16.06.2019 günü saat 00:00:01’den 30.06.2019 günü saat 23:59:59’a kadar, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close