nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 21:41
 
YILIN HEMŞİRELERİ BAŞKALE VE ÇALDIRAN'DAN
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığının, '13 Mayıs Ebe ve Hemşireler Günü' dolayısıyla düzenlendiği resepsiyonda yılın ebe ve hemşiresi seçildi.
SAĞLIK Haberi
YILIN HEMŞİRELERİ BAŞKALE VE ÇALDIRAN'DAN

81 ilden ebe ve hemşirelerin buluştuğu Ankara'daki resepsiyonda, Van Başkale Devlet Hastanesi Yeni Doğan Bakım Sorumlusu Hemşire Fatma Bebek ile Van Çaldıran 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi Ebesi Hatice Gökaslan, Sağlık Tesislerinde ve sahada sağlık hizmetlerinin sunumu esnasındaki göstermiş oldukları gayretlerden dolayı, ‘Yılın Ebesi-Hemşiresi’ seçildi.

 

Yılın Ebe ve Hemşiresi seçilen personellere, Ankara’da düzenlenen etkinlikte, belgelerini Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe takdim etti. 
 

VanIn ebe ve hemşirelerini  İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dt. Şebnem Kartal da yalnız bırakmadı.

 

Ödül için teşekkür eden Hemşire Fatma Bebek,  "Meslek hayatım boyunca hep vicdanımın sesine kulak verdim. İnsanların en sıkıntılı olduğu dönemlerde onların yanında olmak ve sağlıklarına tekrar kavuşmalarını görmek benim için en büyük ödül. İçinde insan sevgisi, vicdan ve şefkat duygusu olmayan birisinin bu mesleği icra etmesi mümkün değil" dedi.
 

Hatice Gökaslan da, "Koruyucu sağlık hizmetlerinin temelini aşılama, çevre sağlığı, gebe ve bebek takibi oluşturmakta. Görev yaptığım aile sağlığı merkezinden hizmet alan vatandaşlarımız ile bir aile gibi olduk. Bu ödülü, koruyucu sağlık hizmetleri alanında görev yapan arkadaşlarım adına aldım" diye konuştu.

 

Nûçevan Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Mestan ÇAYAN
Etiketler: YILIN, HEMŞİRELERİ, BAŞKALE, VE, ÇALDIRAN'DAN,
Bu habere tepkiniz:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
YILIN HEMŞİRELERİ BAŞKALE VE ÇALDIRAN'DAN
YILIN HEMŞİRELERİ BAŞKALE VE ÇALDIRAN'DAN
YILIN HEMŞİRELERİ BAŞKALE VE ÇALDIRAN'DAN
Yorumlar
Haber Yazılımı