nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 20:28
 
VASKİ GENEL KURULU YAPILDI
Van Büyükşehir Belediyesi Van Su Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Kurulu, 2019 yılı olağan toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan başkanlığında gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
VASKİ GENEL KURULU YAPILDI

 Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Avcı, VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir ve meclis üyeleri ile daire başkanları katıldı.
 
Kurulun açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan, temel sorumluluklarının başında herkese aynı duyarlılıkla, eşit hizmet vermek geldiğini söyledi.
 
“Temiz su, temiz çevre, sağlıklı bir ortam için hizmet yapmaya kararlı olduklarını” belirten Özgökçe Ertan, şöyle dedi:
 
“Bizler aynı bilinçle, aynı kararlılıkla hizmetlerimizi, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Öncelikle başlamış olan projelerimiz olan Katı Atık Entegre Tesisi ve Biyolojik Arıtma Tesisi başta olmak üzere bu projelerimizi tamamlayacağız. Yine Van Gölü’nü, halk sağlığını koruyan ve temiz bir çevrede yaşamanın alt yapısını sağlayan diğer bütün hizmetlerimizi de canla başla sürdüreceğiz. Yeni çalışmaları, yeni dönemde hep birlikte yöneteceğiz. Bu anlayışla hareket eden bütün projeleri, fikirleri, düşünceleri destekleyeceğimizi bir kez daha tekrar etmek isterim. Hepimize başarılar diliyorum. Kurulumuz hayırlı olsun”
 
Konuşmanın ardından, VASKİ Genel Kurulu birinci ve ikinci başkan vekillikleri seçimi ve divan heyeti, kâtip üyeleri, plan bütçe komisyonu üye belirlenmesi seçimine geçildi. Kurul, VASKİ Genel Müdürlüğü’nün 2018 mali yılı kesin hesabı, 2018 yılı mali yılı bilançosu, 2018 yılı taşınır kesim cetvelleri, 2018 yılı faaliyet raporu, 2018 yılı denetçi raporunun görüşülerek karara bağlanmasıyla devam etti.
 
VASKİ Genel Müdürlüğü’nde 2 yıl görev yapmak üzere iki asil, iki yedek denetçi seçilmesi hususu da görüşülerek, karara bağlandı.
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: VASKİ, GENEL, KURULU, YAPILDI,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı