nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 16:13
 
Vanlı aktivistler çocuklara sürpriz yaptı!
Van Gölü Aktiviteleri Derneği üyesi bir grup aktivist, Erciş ilçesinde, ilkokulda okuyan çocuklara yönelik farkındalık etkinliği gerçekleştirdi. Aktivistler bisikletleriyle, çeşitli sürpriz hediyeler ulaştırdı.
YAŞAM Haberi
Vanlı aktivistler çocuklara sürpriz yaptı!

 

Edinilen bilgilere göre, Van’ın tanıtımına ve Van Gölü’ne dikkat çekmek için sık sık doğaya bisiklet turu düzenleyen Van Gölü Aktivistleri Derneği üyesi bir grup, bu kez bisikletlerinin yönünü Erciş tepelerine, Koçköprü İlkokulu’na çevirdi.

 

Okula sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren aktivistler, yanlarında götürdükleri çeşitli hediyeleri ve kırtasiye malzemelerini çocuklara takdim etti.

 

Aktivistler adına Nûçevan’a konuşan Ali Emrah Dağer, dünyada sadece Türkiye’de kutlanan 23 Nisan Çocuk Bayramı’na dikkat çekerek, “Köylerindeki okullarında 23 Nisan’a dair yapacakları kutlamaların kısıtlılığını da göz önünde bulundurarak yapacağımız işin gerekliliğini görmüş olduk. Yolun sonunda bizi minik yüreklerin beklediğini ve büyük bir neşe kaynağı olacağımızın farkındaydık. Onlara giderken daha önceden topladığımız kırtasiye yardımlarıyla da çeşitli hediyeler ve sürprizler hazırladık. Vardığımızda da çocuklarla oyunlar oynayarak sohbet ederek çok güzel vakit geçirdik.” diye konuştu.

 

 Haber: Mazlum HARMANCI

Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Vanlı, aktivistler, çocuklara, sürpriz, yaptı!,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı