nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 22:11
 
Van YYÜ’de Şevli dönemi
Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hamdullah Şevli, görevine başladı.
EĞİTİM Haberi
Van YYÜ’de Şevli dönemi

Prof. Dr. Hamdullah Şevli için bugün Van YYÜ kampus alanında bulunan Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde devir teslim töreni düzenlendi.
 
Eski rektör Prof. Dr. Peyami Battal, düzenlenen törenle görevi Prof. Dr. Hamdullah Şevli'ye devretti.
 
Törende konuşan Prof. Dr. Peyami Battal, “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde 30 yıla yakındır hizmet ediyorum. Elime süpürge de verilse, hizmet etmeye devam edeceğim" dedi.   
 
Yeni Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli ise, Vanlı olması hasebiyle omuzuna iki yük yüklendiğini belirterek, şunları söyledi:
 
 “14 yıl Van YYÜ’de araştırma görevlisi ve sonrasında doktor öğretim üyesi olarak çalıştım. Vanlı olmam bu üniversitede görev yapmanın sorumluluğunu daha da büyütmektedir. Yani hem memleketime hem üniversiteme hizmet etmek boynumun borcudur. Belki dışarıda kimliklerimiz olabilir ama herkes şahittir ben üniversiteye girdiğimde sadece bir bilim insanı, bir akademisyen olarak çalışırım.Bütün arkadaşlarımın da bu hassasiyet içerisinde çalışmasını beklerim.”  
 
Prof. Dr. Peyami Battal’a da teşekkür eden Prof, Dr. Şevli, “Siz sadece üniversitemizde iki dönemdir hizmet veren biri değil aynı zamanda 30 yıldır Van’a hizmet eden kıymetli bir bilim insanısınız. Vanlılar ve üniversitem adına sizlere şükranlarımı arz etmek isterim." diye konuştu.
 
Prof. Dr. Şevli, daha sonra Prof. Dr. Battal’a şükran plaketi sundu ve tören sona erdi.
 
 Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Van, YYÜ’de, Şevli, dönemi,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı