nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 15:06
 
VAN GÖLÜ SAHİLİ ÇÖP DEPOSU GİBİ
Van Gölü kıyısında temizlik çalışması yapan Van İpekyolu ilçesi Belediye Başkanlığı’na bağlı ekipler, 10 ton çöp topladı.
ÇEVRE Haberi
 VAN GÖLÜ SAHİLİ ÇÖP DEPOSU GİBİ

İpekyolu Belediyesi Basın Birimi tarafından yapılan açıklamada, İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bir süre önce sahil ve derelerde temizlik çalışması başlattı.
 
Bu kapsamda İpekyolu İlçe sınırları içerisinde kalan Van Gölü kıyısında temizlik çalışması yapan ekipler, 300 poşet dolusu, yaklaşık 10 ton çöp topladı.
 
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Eşref Sayın, temizlik çalışmalarının rutin bir şekilde devam edeceğini belirterek, “Özellikle mevsim şartlarının elverişli olmasıyla birlikte dere ve su kanallarında temizliği sürekli hale getireceğiz” dedi.
 
Vatandaşa, çevre temizliği konusunda duyarlılık çağrısı yapan Sayın, “Elbette görevimizi laikiyle yerine getireceğiz. Ancak değerli halkımızdan ricamız çöplerin derelere ve kanallara kesinlikle atmamalarıdır. Çünkü dere ve kanallar yoluyla tonlarca çöp Van gölüne dökülmekte. Bu kent hepimizin lütfen sahip çıkalım” diye konuştu.
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: VAN, GÖLÜ, SAHİLİ, ÇÖP, DEPOSU, GİBİ,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı