nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 22:15
 
Van Gölü'nün kirlenme sorunu Avrupa’ya taşındı
Van Gölü Aktivistleri Derneği yetkilileri, Ankara’da katıldıkları ‘Sivil Toplum Forumu’ programında, Avrupa Çevre Ağı Başkanı Elise Mazaud'a Van Gölü’nün korunmasıyla ilgili yürütükleri faaliyetleri aktardıklarını, Mazaud'un da, derneği üyeliğe davet ettiğini ve elinden gelen ne varsa yapacağını söylediğini aktardı.
ÇEVRE Haberi
Van Gölü'nün kirlenme sorunu Avrupa’ya taşındı

 

Edinilen bilgilere göre, Ankara’da önceki gün ‘Sivil Toplum Forumu' düzenlendi.  

 

Forumun açılış konusmalarını Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonundan Alexander Fricke ve Avrupa Birliği Sivil Düşün Programından Cengiz Çiftçi yaptı.


Çesitli panel ve atölye çalışmalarının yapıldığı forumda, Sivil Toplum alanında basarılı olan İngiltere ,Fransa, Belçika, Almanya gibi ülkelerden yoğun kurumsal katılım saglandı.
 

Bu arada foruma Vangölü Aktivistleri Dernegi yetkilileri de katıldı.

 

Dernek yetkilileri, foruma katılan Avrupa Çevre Ağı Başkanı Elise Mazaud'a Van Gölü’nün korunmasıyla ilgili soru sorduğuklarını belirterek, şunları söyledi:

 

“Avrupa Çevre Ağı Başkanı Elise Mazaud'a Van Gölü’nün kanunla koruma altına alınmasına iliskin kampanyamızla ilgili bilgi verip akabinde bunun için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini sorduk. Bu soruyu sormamızdan ötürü tesekkür eden Mazaud, bizi  Avrupa Cevre Ağı üyeligine davet ederek, bu sorunun çözümü için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Bu da bizi çok mutlu etti”

 

Haber: Hasan İŞBİLİR

 

Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Van, Gölü'nün, kirlenme, sorunu, Avrupa’ya, taşındı,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı