nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
05 Mayıs 2019 - Pazar 11:00
 
Van'da uçak sefer sıkıntısı
Van'da, hava muhalefeti gerekçe gösterilerek sık sık yapılan sefer iptali ve hava alanındaki tadilat nedeniyle yolcuların mağduriyet yaşadığı belirtildi.
YAŞAM Haberi
Van'da uçak sefer sıkıntısı

 

Van Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Fariz Borazan, Van Ferit Melen Havalimanı'nda önceki gün ve dün birer Ankara uçuşunun gerçekleşmediğini söyledi.

 

Seyahat etmeyi planlayan yolcuların mağduriyet yaşadığını, benzer durumların yaşanmaması için de Van’ın uçuş sayılarının arttırılması gerektiğini ifade eden Borazan, şöyle dedi:

 

“Söz konusu uçuşların gerçekleşmemesi nedeniyle yolcular mağdur oldu. Bize herhangi tatmin edici bir açıklama da yapılmadı. 'Hava muhalefeti' dendi ancak havada öyle bir durum göremedik. Hastane randevusu olan, iş görüşmesi planlayan bir çok kişi mağduriyet yaşadı. Ek sefer talebimiz de dünden bu yana henüz karşılık bulmuş değil. Bu tür aksamaların yaşanması bir çok insanı mağdur ediyor.”  

 

SEFER SAYISI ARTTIRILMALI”

Bir süredir Ferit Melen Havalimanında tadilat gerekçesiyle uçuş sayılarının azaldığını, bunun da sıkıntılar yaşanmasına sebep olduğunu belirten Borazan, “Hele bir de buna böyle planlanmış uçuş iptali de eklenince birçok insan mağduriyet yaşayabiliyor. Umuyor ve diliyorum ki bu son mağduriyet olsun ve bundan böyle uçuşlar aksamadan gerçekleşsin. Talebimiz de odur ki, uçuş sayıları arttırılsın.”  diye konuştu. 

 

(Prestij Haber)

Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Van'da, uçak, sefer, sıkıntısı,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı