nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 22:37
 
Van'da konuşan robota büyük ilgi!
Van'da düzenlenen fuarda konuşan robot büyük ilgi gördü. Fuar alanına konuşlandırılan robot, kendisine yaklaşanlara Van hakkında bilgiler verdi.
EKONOMİ Haberi
Van'da konuşan robota büyük ilgi!

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) öncülüğünde Mesleki Yeterlik Kurumu, İŞKUR, KOSGEB, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, kalkınma ajansları, TRB2 Bölgesi Valilikleri, milli eğitim müdürlükleri, kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör işbirliği ile bugün Van'da ilk kez Mesleki Eğitim, Kariyer, İstihdam ve İnovasyon Fuarı (MEKİF) düzenlendi.
 
Expo Fuar ve Kongre Merkezinde açılışı yapılan fuara, Akın Robotics tarafından geliştirilen mini insansı robot olan Mini Ada da katılarak ilgiyi üzerinde topladı.
 
Fuarda yapılan konuşmalarda, ekonomide mesleki eğitimin önemine vurgu yapıldı.
 
Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Genç Başarı Eğitim Vakfı Başkanı Çelik Ören, DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Hakkari İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, Ajans Asya Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı fuarda ayrıca, 113 öğrenci projesi sergilendi. 
 
Fuar, 28 Nisan tarihine kadar açık olacak.
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Van'da, konuşan, robota, büyük, ilgi!,
Bu habere tepkiniz:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Van'da konuşan robota büyük ilgi!
Van'da konuşan robota büyük ilgi!
Van'da konuşan robota büyük ilgi!
Yorumlar
Haber Yazılımı