nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 21:23
 
Van’da ‘engelli fuarı’ düzenlendi
Van’da, zihinsel engellilerin eğitim gördüğü Ayhan Şahenk Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi tarafından, TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.
EĞİTİM Haberi
Van’da ‘engelli fuarı’ düzenlendi

 

Otizm ve zihinsel engellilerin kaldığı Ayhan Şahenk Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi tarafından, çeşitli maketlerden oluşan TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi.

 

Fuar koordinatörü Özcan Mete, öğrencilerin günlük yaşam becerilerini kolaylaştırmak ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamak için fuarı düzenlediklerini söyledi.

 

Mete, “Özel eğitim okulları arasında, Van’da bir ilki gerçekleştirerek, ilk defa TÜBİTAK bilim fuarını biz gerçekleştirdik. Burada bu fuarı gerçekleştirirken aslında amaç bir farkındalık yaratmak. Sokakta, otobüste, marketlerde insanlar engelli kardeşlerimizi gördüklerinde kimisi korkuyor, kimi engellilerin olduğu alandan uzaklaşmaya çalışıyor.

 

Biz bu TÜBİTAK bilim fuarı sayesinde, yüzlerce insanı buraya çektik ve öğrencilerin yapamadıklarından ziyade, yaptıkları şeylerin üzerinde yoğunlaşarak, materyalleri kendileri yapmalarını zorladık, onlara, ‘ben de yapabiliyorum, bende varım’ hissi vermek çok mutlu ediyor. diye konuştu.

 

Nûçevan Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Van’da, ‘engelli, fuarı’, düzenlendi,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı