nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 13:28
 
Van Büyükşehir Belediyesi’nin borcu 1,5 milyar TL
Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, belediyenin borcunun 1,5 milyar TL üzerinde olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
Van Büyükşehir Belediyesi’nin borcu 1,5 milyar TL

31 Mart yerel seçimleri ardından Van Büyükşehir Belediye Meclisi, ilk toplantısını yaptı.  
Toplantıda konuşan Eş Başkan Bedia Özgökçe Ertan, belediyenin muhasebe durumuna da değindi.
 
Belediyenin önemli bir borcu bulunduğunu belirten Özgökçe Ertan, “Kayyum döneminde kaynaklar hoyratça kullanılıp yüklüce borç bırakılmıştır. Büyükşehir belediyesinin mevcut borç durumu 1,5 Milyar TL’nin üzerindedir.” dedi.
 
İyi bir hizmet için iyi bir planlamaya ihtiyaç olduğunu ifade eden Özgökçe Ertan, “Verimlilik açısından bütçe dengesini sağlayacak çalışmaları öne almalıyız. Gider verimliliği açısından benzer bir çalışma yapmalıyız. Personel ihtiyacı ve personel verimliliği çalışmamızı bir an önce tamamlamalıyız. Hizmet önceliği prensibi gereği belediyecilik hizmetleri hele hele ki asgari zorunlu alanlar, asla ve asla aksamayacaktır.” diye konuştu.
 
Van’ın önemli değerlerinden olan Van Gölü konusuna da değinen Özgökçe Ertan, şunları söyledi:
 
 “Van gölü ve havzası gibi bir zenginliğimizi korumanın sorumluluğunu derinden hissediyoruz. Bizler aynı zamanda yalnızca insana karşı değil bitki ve hayvan türlerine, suya, toprağa, havaya tarihsel varlıklara karşı da sorumluyuz. Özellikle kadın belediyeciliği perspektifiyle kentin yeşil alanlarını genişletecek ve kentin ekolojik sınırlarını da gözeten planlamalara, karar alma süreçlerine gideceğiz. 
Meclis toplantısında, 1. ve 2. Meclis Başkanvekili seçimi gerçekleşti. 1. Başkanvekilliğine Cemil Komi, 2. Başkanvekilliğine ise Canan Gündoğdu seçildi.
 
Nûçevan Haber Merkezi 
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Van, Büyükşehir, Belediyesi’nin, borcu, 1,5, milyar, TL,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı