nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 17:19
 
'Üvercinka Tiyatro Festivali' başladı
Van'da, Üvercinka Kültür Sanat Topluluğu'nun düzenlediği '2. Üvercinka Tiyatro Festivali', başladı. İpekyolu Belediyesi ve paydaşları sponsorluğunda yapılan festival kapsamında, resim sergisi, konser, söyleşi ve atölyeler düzenlenecek.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
'Üvercinka Tiyatro Festivali' başladı

İsmini Cemal Süreyya’nın ilk şiir kitabından alan Üvercinka Kültür Sanat Topluluğu'nun düzenlediği '2. Üvercinka Tiyatro Festivali', Ressam Necat Karakaya’nın 'Anlamlara Kelime Bulamayınca' isimli ilk kişisel resim sergisi ve Müzisyen Bêkes Abdal’ın Kanun dinletisi ile start aldı.
 
Düzenlen programdan sonra ünlü oyuncular Derya Alabora ve Deniz Çakır tarafından sahnelenen ‘Beyaz’ isimli oyunun gösterimi gerçekleştirildi.
 
Van Devlet Tiyatrosu Salonu'nda ‘Sanat Hoştur’ sloganı ile başlayan festival, İpekyolu Belediyesi, Sanat Sokağı Sürücü Kursu, Kervan Restoran, Artukbey Kahve ve My Suit Otel sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.
 
Van İpekyolu Belediye Eş Başkanları Şehsade Kurt ve Azim Yacan’ın katılımı ile başlayan festival, halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı.
 
Eş Başkan Kurt ve Yacan, gösterimden önce kısa birer konuşma yaparak sanatseverlere katılımlarından dolayı teşekkür ettiler. Eş Başkanlar daha sonra festival hatıra defterine duygu ve düşüncelerini yazdılar. 
 
Oyun başlamadan önce Eş Başkan Yacan ünlü oyuncu Deniz Çakır’a, Eş Başkan Kurt ise yine ünlü oyuncu Derya Alabora'ya festival hatırası olarak verilen tabloları taktim ettiler.
 
Festival, 19 Mayıs tarihine kadar sürecek. Ramazan ayına denk geldiği için programlar saat 21.00'den itibaren başlıyor.
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: 'Üvercinka, Tiyatro, Festivali', başladı,
Bu habere tepkiniz:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
'Üvercinka Tiyatro Festivali' başladı
'Üvercinka Tiyatro Festivali' başladı
'Üvercinka Tiyatro Festivali' başladı
'Üvercinka Tiyatro Festivali' başladı
Yorumlar
Haber Yazılımı