nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
10 Nisan 2019 - Çarşamba 21:09
 
Üniversitelilerin Gözüyle Kalkınma Temalı Proje
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından yapılan açıklamada, "Üniversitelilerin Gözüyle Kalkınma Temalı Proje" yarışmasının başladığı bildirildi.
EKONOMİ Haberi
Üniversitelilerin Gözüyle Kalkınma Temalı Proje

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından yapılan açıklamada, "Üniversitelilerin Gözüyle Kalkınma Temalı Proje" yarışmasının başladığı bildirildi.
 
DAKA tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
 
"Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerinden oluşan TRB2 Bölgesinde faaliyet gösteren Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı önderliğinde, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi ve Muş Alparslan Üniversitesi işbirliği ile TRB2 Bölgesi üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerin bakış açısıyla, bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasına yönelik beşeri sermayenin geliştirilmesi, turizm, tarım ve hayvancılık, tekstil, eğitim, endüstri, enerji vb. proje fikirlerini derlemek ve bu konudaki çalışmaları teşvik ederek, bölgesel kalkınmaya dair proje havuzu oluşturmak amacıyla 'Üniversiteliler Gözüyle Kalkınma Temalı Proje Yarışması' başladı.
 
Yarışmaya katılabilmek için Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerinden oluşan TRB2 Bölgesi üniversitelerinde öğrenim görmek ve proje fikirlerinin TRB2 Bölgesinde uygulanabilir olması gerekiyor. Bir öğrencinin en fazla 3 proje başvurusu yapabileceği yarışmada gelen proje başvuruları arasından, her il için ilk 3 sırayı alan projelere ödül verilecektir. Böylece, 4 il için toplamda 12 proje ödül alacaktır.
 
Başvuruların 10 Mayıs 2019 tarihine kadar yapılması gerektiği yarışmada ön incelemelerin 13-17 Mayıs 2019 tarihlerinde, proje değerlendirmelerinin ise 20-24 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılması ve kazanan projelerin 27 Mayıs 2019 tarihinde www.daka.org.tr sitesinden ilan edilmesi ve 30 Mayıs 2019 tarihinde ödül töreni düzenlenmesi öngörülüyor.
 
Başvurular Van’da Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimine, Bitlis, Hakkari ve Muş’ta ise DAKA Yatırım Destek Ofislerine yapılacaktır.
 
Yarışmaya ait şartname ve başvuru formuna http://www.daka.org.tr/duyurular/476 adresinden ulaşılabilir."
 
Nûçevan Haber Merkezi
 
 

 

Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Üniversitelilerin, Gözüyle, Kalkınma, Temalı, Proje,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı