nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 20:23
 
TÜRÇEP toplantısı tamamlandı
Van Çevre ve Tarihi Eserleri Koruma Derneği’nin (Van Çev-Der) ev sahipliğinde Türkiye Çevre Platformu (TÜRÇEP) Temsilciler Meclisi Toplantısı, bugün yapılan sunumlarla sona erdi.
ÇEVRE Haberi
TÜRÇEP toplantısı tamamlandı

Her üç ayda bir farklı bir ilde gerçekleştirilen TÜRÇEP Temsilciler Meclisi Toplantısı, bu kez de iki günlük bir planlamayla Van’da yapıldı.
 
12 Nisan günü Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda (Van TSO), platform bileşeni olan Van Çev-Der’in ev sahipliğinde start alan toplantı, 13 Nisan günü gerçekleştirilen oturumlarla son buldu.
 
Toplantının ilk gününde, “Van Gölü Havzasının Sorunları” başlığıyla sunumlar gerçekleştirilirken, bugün ise, “Ekolojik Toplum ve Sorunları” başlığı altında sunumlar gerçekleştirildi.
 
Oturumlarda, TÜERÇEP Koordinatörü Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar, Toros Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Özer, Van-Hakkâri Tabip Odası Başkanı Dr. Özgür Deniz Değer, Antalya TÜRÇEP temsilcisi Mehmet Ali Yuva, gazeteci Pelin Cengiz, TÜRÇEP Van Temsilcisi Ali Kalçık, TÜRÇEP Niğde Temsilcisi Abidin Özkaymak, Ege Üniversitesi’nden Prof. Dr. S.Tayfun Özkaya, ekolojik toplum kavramı, yaşanan sorunlar ve çözümleri konusunda görüşlerini dile getirdi.
 
Bergama’daki sivil itaatsizlik eylemlerinden tanınan ve dönemin Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın Balyoz davası kapsamında tutuklanmasını protesto etmek için Van Valiliği önünde soyunan Oktay Konyar da bir sunum yaptı.
 
Bugünkü toplantı da, dün olduğu gibi, soru cevap bölümü ve önerilerle son buldu.
 
Birçok ilden gelen katılımcı çevreciler, daha sonra toplu bir hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Haber: Mazlum HARMANCI
 

 

Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: TÜRÇEP, toplantısı, tamamlandı,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı